Spinning je energeticky účinně skupinové cvičení na stacionárním kole spojující hudbu, motivaci a lidskou představivost

Squash > Junioři

PRO-6 PJT 13_10 (1)

Pražské Junior Tour 2012 pokračuje

Další kolo turnajů Pražské Juniorské Tour pro začínající hráče a hráčky squashe se hraje v sobotu 13. 10. 2012 od 9:00 hodin na kurtech SportCentra PRO-6.


Pražské Junior Tour 2012 začíná

12.3.2012

letak_PJT_24_3_2012-SportAr_WWW

Pro mladé  squashové začínající juniory je právě projekt Pražská Junior Tour 2012 tím nejlepším startem. Setkávají se zde opravdu začínající hráči, kde více či méně někdy bojují sami s sebou než s tím černým ne

posedným míčkem. Vzkaz rodičům, nebojte se vzít svoje začínající squashové ratolesti na tyto turnaje.  Nejde zde o život, jde tady především zažít turnajovou atmosféru se srovnatelnými soupeři.


První turnaj se hraje již v sobotu 24.3. ve Sport Aréně v Dubči. Další turnaj bude u nás doma na Sport Centru PRO-6 a to 21. dubna 2012.Na všechny se těší pořadatelé Squashových center.


Squash junior team „15″ PRO-6 obhájil titul

9.6.2011

Poslední juniorský turnaj před letní přestávkou, Mistrovství republiky juniorů družstev, přilákal značný počet juniorských squashových nadějí do našeho SportCentra PRO-6. Do kategorie patnáctiletých bylo přihlášeno 12 družstev, devatenáctiletých nakonec jenom  8 družstev. Náš klub měl velké želízko v ohni a to v kategorii 15 let. Nelehký úkol, obhájit titul, čekal na družstvo ve složení: Marek Lapáček, David Zeman, Kristýna Fialová a Monika Kubrová.

Ve skupinách se nekonalo nic výjimečného, protože vše se mělo odehrát opravdu až v semifinálovém a finálovém pavouku. A skutečně tomu tak bylo. Pavouk v neděli v poledne přivedl na úplný vrchol  naše družstvo PRO-6 „A“ a družstvo Strahova. Možná by se nezasvěcenému pozorovateli mohlo zdát, že jsme měli malou výhodu, protože Strahovský klub de facto nemá žádného dalšího 15letého juniora a tak tým hrál pouze ve dvou hráčích. Malá výhoda, ale pouze teoretická. Hráčská kvalita Elišky Jiráskové však papírově hned na začátku vyrovnává stav zápasů na 1:1. Který tým tedy letos zvedne pohár nad hlavu měl rozhodnout zápas jedniček. Vzájemné zápasy Marka a Vítka bývají již po několik sezón velmi vypjaté. Poslední dobou se ale zdá, že squashovou raketu dřímá Marek v ruce pevněji a jeho poslední výsledky nás více opravňovali k optimismu. Ale ten černý míček neposeda však umí potrápit i papírově lepšího hráče a tak nepředbíhejme.

Do zápasu vstoupili oba dva hráči s odhodláním nechat na kurtu vše a rozhodnou zápas ve prospěch svého týmu. Vítek ale bohužel hned po několika balónech velmi brzy sklopil ramena, svěsil hlavu a rázem bylo po pohledné hře. Velice očekávaný zápas sklouzl brzy do průměrné squashové šedi bez krásy a herního nasazení a výsledek tak byl hned jasný. Družstvo PRO-6 obhájilo loňský titul.

Ještě jednou to tak zopakovat příští rok a putovní pohár zůstane navždy ve SportCentru PRO-6.

Letošní hráči nám však odrostou do vyšší kategorie a tak nikdo neví, jaký bude nový tým v roce 2012. S určitostí ale víme, že bez podpory rodičů, píle dětí, trpělivosti trenérů a představitelů klubu a bez ne malých finančních nebo materiálních podpor podnikatelských subjektů jako např. pivovar Svijany, Metrostav, AlKo, Areko, FotoRobot a mnoho dalších ten vytoužený pohár nezískáme.

Všem hráčům gratulujeme, všem sponzorům děkujeme a do roka a do dne se uvidí.

5. turnaj Pražské Juniorské Tour – AREKO JUNIOR TOUR

24.3.2011

V sobotu přivítáme na našich kurtech několik juniorů, kteří se pravidelně účastní kolotoče turnajů Pražské Juniorské Tour. Věříme, že se jin na našich kurtech bude dařit a předvedou svým rodičům a trenérům skvělé výkony. Rozlosování resp. tabulky včetně časového harmonogramu začátků kategorií najdete zde.

Poslední juniorský turnaj před mistrovstvím

5.1.2011

Opravdu poslední turnaj před nadcházejícím mistrovstvím České republiky juniorů ve squashi se odehraje na PRO-6. Pro mladé hráče je to poslední možnost jak posbírat body do žebříčku, které  tak potřebují pro posuny na žebříčku. Některým to i pomuže a dostane se do pozic, že se bude moci účastnit mistrovství. Všem našim mladým hráčům a hráčkám držíme palce a přejeme jim hodně krásných a přesných balónů.

Mistrovství  republiky juniorů je za dveřmi

1.3.2011

Přesně za jeden měsíc se v Olomouci bude pořádat Mistrovství republiky juniorů ve squashi pro rok 2010/2011. Je to hlavní vrchol pro větši nu juniorů trénujících v našem klubu a proto jsme nelenili a už druhý svátek vánoční jsme začali s přípravou právě na tento vrchol sezóny .

Všem hráčům klubový trenér Rosťa naordinoval 2-3 tréninky denně.  Pracovalo se hlavně na fyzické kondici, takže si junioři vyzkoušeli také Spinning i K2 Hiking. Hlavní část tréninků byla samozřejmě na kurtech a ne každá část tréninkové jednotky byla právě příjemná. Ale jak se říká „ těžko na cvičišti – lehko na bojišti“.

V loňském roce se z našeho klubu účastnilo MRJ celkem 9 hráčů a letos ke dni 3.1.2011 má účast jistou již 14 hráčů. Dalších 7 hráčů má ještě poslední možnost vybojovat si tento víkend účast na mistrovství. Posledním turnaj se hraje u nás doma ve  SportCentru PRO-6 a hráči tak mají jedinečnou příležitost využít domácího prostředí a  podpory rodičů a vybojovat si ještě postupové místo na mistrovství republiky.

Výše uvedená čísla jasně ukazují jak úspěšně si vedou ve své práci prezidentka sportovního  klubu Irena Veselá a šéftrenér Rost’a Matocha.

Doufám že ty litry potu, které hráči a hráčky zanechali na kurtech během tréninkové přípravy přinesou hráčům co nejlepší výsledky na MRJ a že klub bude minimálně tak úspěšný jako v loňském roce.

Závěrem bych chtěl poděkovat majitelům SportCentra a klubu  za podmínky, které hráči měli po celou dobu soustředění. O nic menší poděkování patří také všem juniorům za zodpovědný přístup k tréninku, ale největší poděkování si zaslouží jejich klubový trenér Rosťa Matocha. Díky