Spinning je energeticky účinně skupinové cvičení na stacionárním kole spojující hudbu, motivaci a lidskou představivost

Ricochet > Proč jít na Ricochet

Rico1

Protože díky jeho vlastnostem je vhodný pro každého, od vašeho dítěte až po seniory.
Půlhodinka Ricochetu je ideální trénink pro celé tělo. Zrychluje činnost srdce a krevního oběhu bez nadměrného zatížení. Podporuje pohyblivost, současně šetří klouby, zlepšuje lidské reflexy a je 2,5 krát náročnější než tenis. Tento sport se dá snadno a rychle naučit, nepotřebujete žádné nákladné vybavení, jen raketu, míček a chuť udělat něco pro své tělo.

Tento raketový sport si zahraje každý. I ten, kdo drží raketu poprvé v ruce. U tohoto sportu není totiž tak důležitá technika úderů, což je velká výhoda vůči jiným raketovým sportům. Jedná se o velmi dynamický a rychlý sport, u kterého po chvilce hry budete schopni hrát dlouhé výměny. Lehké rakety a míček eliminují negativní vlastnosti ostatních raketových sportů. Díky hře míčkem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu. Zavedením elektroniky vám odpadají starosti s počítáním. Stačí, když stisknete buď červené (R) nebo šedé (G) tlačítko na boční stěně a na ukazateli skóre, který je umístěn na stěně přední se vám ihned objeví aktuální stav i označení strany, ze které budete podávat. Čelní stěna je pod červenou čárou vybavena infračerveným zařízením a hlasový signál vám ohlásí out – tedy úder pod hrací plochu.

Pokud jdeme hrát poprvé a nechceme si hned kupovat ricochetovou raketu, tak je možnost si ji téměř ve všech sportovních centrech za nějaký poplatek zapůjčit (obvykle to je kolem 50Kč). Raketa na ricochet má hlavu stejnou jako na squash, ale je celá o 20cm kratší. Je speciálně zpracovaná, včetně speciálních materiálů, takže je velmi lehká a pohodlná do ruky. Pokud se rozhodneme raketu koupit, neseženete ji v obchodě se sportovními potřebami, ale pouze  v ricochetovém centru, kde je spousta odborníků, kteří vám s vaším výběrem ochotně a rádi pomohou a nechají vám ji i vyzkoušet. Cena rakety se pohybuje v rozmezí cca  700-2300Kč.

Rico2

Ricochet je ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí získat zdravotní a sportovní kondici, nemají příliš volného času a přesto ho chtějí efektivně využít. Pro aktivní sportovce je pak Ricochet jako alternativa a doplněk.