Spinning je energeticky účinně skupinové cvičení na stacionárním kole spojující hudbu, motivaci a lidskou představivost

Fitness-sal > Body Ball

Dody ball

Body Ball je cvičení fyzioterapeutického charakteru, které je vhodné pro všechny věkové skupiny, začátečníky a pro ženy od půl roku po porodu.

Body Ball je cvičení vedoucí k odstraňování vadného držení těla pomocí balančního cvičení na velkém míči. Díky labilitě míčů dokáže posílit hluboko uložené stabilizační svaly, které umožňují správné držení těla, napřímení a stabilitu páteře a celkovou svalovou rovnováhu.

Body Ball je zdravotní, kondiční, pohybově nenáročné cvičení, jehož hlavním záměrem je získání kondice a síly, odstranění bolesti kloubů a páteře, ale také: protahuje a posiluje všechny svaly těla, poskytuje lepší koordinaci těla, podporuje funkční pohyblivost, pomáhá ke zlepšení rovnováhy, procvičuje vnitřní břišní svaly, prokrvuje kardiovaskulární systém a snižuje nervozitu a stres.

Mezi hlavní složky stabilizačního systému patří hluboké svaly zádové, hluboké svaly břišní, bránice a svaly pánevního dna, na ně navazují svaly stabilizující končetiny např. svaly stabilizující kyčelní kloub nebo svaly klenby nohy. Vyvážená síla a funkce těchto svalů zajišťuje správné držení těla a celkovou svalovou rovnováhu.

Dostaňte se do rovnováhy!  Kdy? Každý čtvrtek od 20 hodin s Markétou.